Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Pohjois-Suomen ja Kainuun Parkinson-kerhojen Boccia- ja Keilausturnaukset Rovaniemellä 22.-23.4.2016

Keilaus:

  1. Mauri Määttä                              Koillismaa I                         1191
  2. Irja Parviainen                            Kainuu I                             1163
  3. Aulis Oinas                                 Rovaniemi I                         1105
  4. Paavo Pulkkinen                         Rovaniemi I                        1085
  5. Rauno Seppänen                        Kainuu I                             1082             
  6. Martti Karjalainen                       Koillismaa I                         1045
  7. Riitta Johansson                         Ylivieska                             1020
  8. Martti Uppala                              Rovaniemi II                        993
  9. Markku Räisälä                            Kokkola                               980
  10. Oiva Saari                                   Ylivieska                               935
  11. Leena Somero                            Ylivieska                               933
  12. Sari Huovinen                             Rovaniemi II                         928
  13. Anneli Reponen                          Kainuu II                              928
  14. Juhani Körkkö                             Rovaniemi                            914
  15. Leo Paakkari                               Kainuu II                             912
  16. Esa Rajatalo                               Rovaniemi I                          911
  17. Juhani Silvola                              Raahe                                  909
  18. Pirkka-Liisa Ovaskainen              Kainuu                                 906
  19. Ritva Tyni                                    Koillismaa II                        903
  20. Aaro Kaartinen                            Kainuu I                              882
  21. Sinikka Husa-Paakkari                 Kainuu II                            882
  22. Liisa Mustonen                            Koillismaa I                         877
  23. Antero Ovaskainen                     Kainuu                                 864
  24. Markku Mustonen                        Koillismaa II                        856
  25. Mauri Somero                              Ylivieska                              847
  26. Pentti Vuontisjärvi                       Rovaniemi II                       707
  27. Martti Tyni                                   Koillismaa II                        678

Joukkuekilpailu:

  1. Kaunuu I            3127              Irja Parviainen, Rauno Seppänen, Aaro Kaartinen
  2. Koillismaa I         3113              Mauri Määttä, Markki Karjalainen, Liisa Mustonen
  3. Rivaniemi I         3101              Aulis Oinas, Paavo Pulkkinen, Esa Rajatalo
  4. Ylivieska             2888              Riitta Johansson, Oiva Saari, Leena Somero
  5. Kainuu II            2722              Leo Paakkari, S. Husa-Paakkari, Anneli Reponen
  6. Rovaniemi II       2628              Sari Huovinen, Pentti Vuontisjärvi, Martti Uppala
  7. Koillismaa II        2437              Markku Mustonen

 

Boccia:

  1. Vihanti                Teuvo, Viinikangas, Jorma Törmikoski, Eino Häkkilä
  2. Rovaniemi II        Raimo Sipponen, Eero Kukkonen, Timo Pennanen
  3. Raahe                 Juhani Silvola, Jouko Ouramo, Reino Silvola
  4. Rovaniemi I         Juhani Körkkö, Esa Rajatalo, Juhani Hautajärvi            
  5. Ylivieska               Mauri Somero, Riitta Johansson, Leena Somero
  6. Koillismaa II         Markku Mustonen, Martti Tyni/Marja Karjalainen, Liisa Mustonen
  7. Koillismaa I          Mauri Määttä, Martti Karjalainen, Maija Knuuti
  8. Kainuu I               Sven Eklund, Eevi Henriksson, Aaro Kaartinen
  9. Kainuu II              Rauno Seppänen, Pirkka-Liisa Ovaskainen, Antero Ovaskainen
  10. Kainuu III       Sinikka Husa-Paakkari, Anneli Reponen, Irja Parviainen

***********

Boccia Lumilinna-turnaus 20.2.2016, Tervahalli Kemi

  1. Haapaveden Reuma 1
  2. Kemin Petankki 1
  3. Haapaveden Reuma 2
  4. Oulun Puhuri 1
  5. Kemin seudun Invalidit
  6. Oulun Reuma
  7. Oulun Uusi Sydän
  8. Oulun Puhuri 3
  9. Oulun seudun Aivovamma-yhdistys
  10. Haapaveden Reuma
  11. Länsi-Pohjan Neuroyhdistys
  12. Länsi-Pohjan AVH-yhdistys
  13. TUL-Lappi
  14. Veitsiluodon Eläkkeensaajat
  15. Kaarinan Tenho
  16. Rovaniemen Eläkkeensaajat
  17. Oulun Puhuri 2
  18. Veitsiluodon Kisaveikot 2
  19. Oulun Parkinson
  20. Rovaniemen seudun Sydänyhdistys
  21. Kemin Eläkkeensaajat 2
  22. Kemin Petankki 2
  23. Lapin Aivoyhdistys
  24. Kemin seudun Invalidit 2
  25. Kemin Eläkkeensaajat 1
  26. Kemin Pyöräilijät
  27. Veitsiluodon Kisaveikot 1
  28. Kehitysvammatuki 77 1
  29. Kehitysvammatuki 77 2

Kiertopalkinto kiinnitykset:

2016              Haapaveden Reuma 1

2015              Oulun Puhuri 1

2014              Oulu Puhuri 2

2013              Rovaniemen Eläkkeensaajat

2012              Oulun Puhuri 1

http://www.pohjoissuomenparkinsonyhdistys.w2.fi/
©2017 Pohjois-Suomen Parkinson Yhdistys Ry - suntuubi.com